Euro Renoma - to Twój prestiż i wyróżnienie. Europejski Rejestr Renomowanych przedsiębiorstw, firm, instytucji, urzędów, banków, placówek oświatowych, służby zdrowia, instytucji publicznych i organizacji.
certyfikat eurorenoma

Ostatnio

dołączyli

F H U AMJM - Andrzej Żelazko - Klimatyzacja Mobilna - Żelazko Auto-Serwis działający w branży Transport, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14723

przeczytaj więcej

IM Iwańscy działający w branży Budownictwo, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14714

przeczytaj więcej

Firma Usługowo - Budowlana FIL - BUD - Zbigniew Ziarkowski działający w branży Budownictwo, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14713

przeczytaj więcej

Napisz

do nas


W celu weryfikacji nadawcy prosimy o przepisanie poniższego kodu w puste miejsce i zaakceptowanie go przyciskiem Wyślij.

 

Close

Gmina Wierzbinek

Certyfikat:

ANC 12739

ważny do: 16 Maj 2017 r.

branża: Samorządy terytorialne

województwo: wielkopolskie

data wpisu do rejestru: 16 listopada 2012

miejscowość: Sadlno

kod: 62-619

ulica: Plac Powstańców Styczniowych 110

fax: 632611381

telefon: 632611380

www: www.wierzbinek.pl

NIP: 6661302095

REGON: 000547081

e-mail: ug@wierzbinek.pl


Pokaż certyfikat


Opis działalności firmy:

 

 

 

 

 


Gmina Wierzbinek (do 1954 gmina Boguszyce + gmina Ruszkowo) – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie konińskim.

Siedziba gminy to Wierzbinek.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 7645 osób.

 Pierwsze ślady życia ludzkiego spotyka się w pobliżu Gopła w Broniszewie i Wierzbinku. Na placu byłej szkoły podstawowej w Broniszewie w czasie plantowania moreny czołowej znaleziono wiele garnków glinianych z popiołami ludzkimi, zapewne pochodzenia kultury łużyckiej (okres epoki brązu ok. 1300 – 1100 p.n.e.). W Wierzbinku i jego pobliżu odkryto cmentarzysko kultury pomorskiej i znaleziono zabytki kultury pucharów lejkowatych m.in. : siekierki, krzemienie, toporki kamienne, (neolit – młodsza epoka kamienia ok. 1700 l. p.n.e.). We wsi Noć wychowywała się Rzepicha, żona Piasta Kołodzieja, księcia Polan. Nieprzeciętnym wydarzeniem był ślub i wesele młodej pary założycieli wielkiej dynastii Piastów.


Począwszy od roku 966 okoliczna ludność oficjalnie przyjmowała chrześcijaństwo. Zniknęła wtedy gontyna pogańska w obecnej miejscowości Sadlno, a na jej miejscu zbudowano drewniany kościół chrześcijański.

W roku 1331 ludność tutejsza przeżywała najazd Krzyżaków. W drodze powrotnej z sieradzkiego i kaliskiego Krzyżacy przybyli do Ślesina skąd pewna grupa skierowana została do Piotrkowa Kujawskiego przez obecne Leśnictwo i Starą Rudę gdzie teraz stoi krzyż.

W okresie przedrozbiorowym przez Synogać i Boguszyce przebiegała droga tranzytowa łącząca południe Polski z Pomorzem. Wkrótce po drugim rozbiorze Polski (1793) nastąpił masowy napływ kolonistów niemieckich.

W wyniku kolonizacji powstały nowe osiedla tzw. Holendry. Niektórzy koloniści z biegiem czasu spolonizowali się. W dużej swej masie przetrwali do końca II wojny światowej.

W połowie XIX stulecia, panująca epidemia cholery częściowo wyniszczyła ludność.

W okresie powstania styczniowego miały miejsce na terenie obecnej gminy liczne bitwy i potyczki powstańców z Rosjanami, np. bitwa pod Ruszkowem (20.04.1863 r.). Poległych powstańców pochowano w zbiorczej mogile na cmentarzu parafialnym w Sompolnie.

W pobliskich miejscowościach jak Nowa Wieś i Ignacewo stoczono po dwie bitwy. Poległych powstańców pod Nową Wsią pochowano na cmentarzu parafialnym w Sadlnie i w grobie zbiorowym w Nowej Wsi. W drugiej połowie XIX wieku masowo emigrowali chłopi polscy do Brazylii. W czasie II wojny światowej w Kryszkowicach miała miejsce potyczka Niemców z Rosjanami. Podczas okupacji hitlerowskiej miało miejsce masowe wysiedlenie i przesiedlenie Polaków do Generalnej Guberni względnie do małych gospodarstw o słabej glebie. Wielu mieszkańców aresztowano i wywożono do obozów i więzień. W Piotrkowie Kujawskim rozstrzelano wraz z innymi proboszcza parafii Sadlno ks. Jana Mikołajczyka. Niemcy opuścili teren gminy 20 stycznia 1945 roku. Pod koniec II wojny światowej w okolicy Boguszyc i Wierzbinka działała polska partyzantka. W roku 1984 przed pałacem w Wierzbinku ufundowano obelisk upamiętniający tych Polaków, którzy zginęli w okresie II wojny światowej i w walkach o władzę ludową.

Wierzbinek to typowa gmina rolnicza, położona na północy powiatu konińskiego, w północno -wschodniej części Wielkopolski. Obszar gminy graniczy z województwem kujawsko - pomorskim oraz gminami województwa Wielkopolskiego: Skulsk, Ślesin, Sompolno i Babiak. Naturalne granice stanowią Kanał Warta - Gopło, rzeka Noteć i Kanał Notecki wraz z łąkami. Gmina położona jest na szlaku turystycznym Licheń - Ciechocinek - Inowrocław. Zajmuje obszar 148 km 2


HERB I FLAGA GMINY


      


Urząd Gminy w Wierzbinku 

Wierzbinek 40 
62-619 Sadlno 
NIP: 666-13-02-095

tel. 63 261 13 80
     63 261 10 02
fax. 63 261 13 81 
e-mail: ug@wierzbinek.pl 
stona www: www.wierzbinek.pl
nr rachunku bankowego:  13 8558 0008 0000 0231 0013 0733

 

 

Kopalnia nocą - widok na kombajn » Powiększ ->   

Kopalnia nocą - widok na kombajn

Zimowy Park w Wierzbinku » Powiększ ->   

Zimowy Park w Wierzbinku

 

Staw w Wiezbinku » Powiększ ->

Staw w Wiezbinku

Pałac w Wierzbinku » Powiększ ->

Pałac w Wierzbinku

Kolumny w Kryszkowicach » Powiększ ->

Kolumny w Kryszkowicach

Kościół w Sadlnie » Powiększ ->

Kościół w Sadlnie

Kościół w Sadlnie » Powiększ ->

Kościół w Sadlnie

Racięcin » Powiększ ->

Racięcin

Kościół w Broniszewie » Powiększ ->

Kościół w Broniszewie

Pomnik w Ruszkowie » Powiększ ->

Pomnik w Ruszkowie


Certyfikaty:

3 grudnia 2009 r. podczas uroczystej gali w Warszawie w gmachu Centralnej Biblioteki Rolniczej po raz trzeci nagrodzono Najbardziej Podziwianych Samorządowców. Nagrody wręczono również projektom realizowanym przez samorządy oraz najlepszej spółce samorządowej. Samorządowców wybrało środowisko. Po raz pierwszy w tej edycji przyznano certyfikaty, wręczano je na podstawie badań, przeprowadzonych przez TNS OBOP wśród mieszkańców gmin.

Głównym Partnerem Innowatora został PKO Bank Polski, natomiast audytorem zewnętrznym konkursu jest firma KPMG.

Nagroda Innowator ma wyróżnić osoby, która za dokonania w swojej jednostce samorządowej cieszy się największym podziwem środowiska oraz projekty mogące uchodzić za wzorcowe. W konkursie głosy oddają osoby, stojące na czele jednostek samorządowych: a więc wójtowie, burmistrzowie, starości, prezydenci i marszałkowie. Nominują one osoby, które następnie poddawane są ocenie w głosowaniu. W wyniku głosowania tworzona jest tzw. „short lista” spośród której na gali wyłaniani są zwycięzcy. Nagrody dla Najlepszych Projektów Samorządowych przyznawane są przez jury Akademii Samorządu, złożone z laureatów ubiegłorocznych edycji konkursu Innowator. Prawo składania projektów do konkursu miały jednostki samorządu terytorialnego.

Wójt Gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz zdobył tytuły: Grand Innowator 2009 Człowiek Polskiego Samorządu oraz Najbardziej Podziwianego Wójta. Statuetki oraz dyplomy wręczył osobiście Pan Robert Gwiazdowski - Prezydent Centrum im. Adama Smitha.

Gościem specjalnym gali finałowej konkursu samorządowego Innowator był John Norquist, były burmistrz Milwaukee jest uznawany za pioniera niemal wszystkich głównych reform rządowych zarządzania minionej dekady, począwszy od budżetowania zadaniowego po zarządzanie jakością. Jest doceniany na równi za wydajność administracji oraz koncepcję projektowania miast. Od 2004 po zakończeniu kariery politycznej, przewodzi organizacji „Congress for the New Urbanism”.

Oddający głosy z całej Polski na Wójta Pawła Szczepankiewicza podkreślali, że jest “osobą kreatywną, zaangażowany w sprawy lokalnego samorządu; prężnie działający samorządowiec. (…) Poprzez swą uczciwość i stateczność zdobył szerokie zaufanie publiczne, to najmłodszy wójt w Polsce; komunikatywny, dobrze współpracuje z samorządami. Mimo młodego wieku bardzo prężnie i skutecznie działający. (…) Zasługuje na miano najlepszego zarówno z uwagi na zaufanie, jakim cieszy się wśród lokalnej społeczności, jak i wysokie kompetencje, kreatywność oraz pracowitość, które zapewniły mu przychylność i poważanie pracowników urzędu Gminy Wierzbinek oraz innych samorządowców powiat konińskiego; (…) Dba o stan infrastruktury, komfort życia mieszkańców, aktywność władz samorządowych, rozwój przedsiębiorczości. (…) Odznacza się dużą skutecznością w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych i Funduszy Strukturalnych oraz pozyskiwaniu inwestorów.„pracowitość, profesjonalizm oraz duże zaangażowanie w sprawy samorządu od 2002 roku, związane z jego pracą na różnych szczeblach administracji samorządowej”.

 


Kod banera:

Inne z branży

[ zamknij ]

Opinie

i komentarze

Tadeusz P.: Euro Renoma jest dla ludzi inteligentnych, mądrych i sprytnych. Można się promować i zdobywać (sprawdzonych i rzetelnych!) partnerów i inwestorów. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Za symboliczną opłatę, otrzymujemy tak wiele korzyści.
Stefan Królikiewicz: Doskonała rzecz. U nas sprawdza się od lat. Dzięki EuroRenomie i temu programowi, moja firma nawiązała sporo nowych kontaktów, tak w kraju jak i za granicą. Dzięki pomocy z Euro-Renomy, dzisiaj wchodzimy na nowe, egzotyczne rynki. Dziękujemy.
Andrzej Bednarz: Euro Renoma to wspaniała inicjatywa, pozwalająca wypromować się solidnym i godnym zaufania przedsiębiorcom. Jesteśmy w rejestrze od niedawna, korzystamy z materiałów Akademii Euro Renomy i dzięki temu się rozwijamy. Wspaniała sprawa!
Plamka: Miło wspominam Akademię Polonijną, szkoła naprawdę fajna.
Krzysztof: Nasza Uczelnia posiada ten certyfikat i jesteśmy naprawdę zadowoleni. Jesteśmy bardziej konkurencyjni na rynku

Dodaj

Twoją opinię

Zamknij

Ten serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. do celów reklamowych i statystycznych. Mogą stosować je też współpracujące z nami firmy - m.in. reklamodawcy.

W przeglądarce internetowej, w której otwierasz nasz serwis możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystając z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.