Euro Renoma - to Twój prestiż i wyróżnienie. Europejski Rejestr Renomowanych przedsiębiorstw, firm, instytucji, urzędów, banków, placówek oświatowych, służby zdrowia, instytucji publicznych i organizacji.
certyfikat eurorenoma

Ostatnio

dołączyli

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego „Wódki Raciborskie” Andrzej Kostyk działający w branży Przemysł, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14658

przeczytaj więcej

Browar Pilsweizer S.A działający w branży Przemysł, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14657

przeczytaj więcej

Browar Gościszewo S.C. Stanisław Czarnecki Chrystian Czarnecki działający w branży Przemysł, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14048

przeczytaj więcej

Napisz

do nas


W celu weryfikacji nadawcy prosimy o przepisanie poniższego kodu w puste miejsce i zaakceptowanie go przyciskiem Wyślij.

 

Close

Poznaj Growth Hacking - klucz do sukcesu Facebooka i Twittera

Growth Hacking, czyli źródło sukcesu wiodących firm technologicznych, które skorzystały na zmianach i utrzymały imponujące tempo wzrostu.
Dreamstime
Foto: Dreamstime
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 5 minut

Jak najkrócej wyjaśnić ten termin?

Growth Hacking to miejsce styku strategii marketingowej i strategii rozwoju produktu. Kilka miesięcy temu niewiele osób miało pojęcie, czym zajmują się Growth Hackerzy, których celem działań była maksymalizacja sprzedaży produktu. Dziś są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów w dziedzinie e-biznesu. Łączą w sobie zaawansowaną znajomość IT oraz marketingu. Zadania Growth Hackera to badanie zachowań grupy docelowej, prowadzenie testów, analiz, optymalizacji działań – w celu podnoszenia skuteczności docierania do potencjalnych klientów.

Cel Growth Hacker

To właśnie działania Growth Hacking stoją za sukcesami Facebooka i Twittera. Jeden z pierwszych Growth Hackerów z Doliny Krzemowej powiedział, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się za kulisami Facebooka, czy Twittera. Tymczasem ustalenie na podstawie interdyscyplinarnych analiz i eksperymentów dotyczących sposobów, by skłonić użytkowników do podjęcia działań – to klucz do sukcesu serwisów Facebook i Twitter.
Właśnie ta wyjątkowa skuteczność kreatywnych technik uderza najbardziej w kontekście opisywanego zjawiska. Ta skuteczność przyczynia się do znacznego wzrostu ecommerce, ponieważ przekonuje klientów do zakupu. Growth Hacking może zostać wykorzystany do różnorodnych celów - podczas optymalizacji działań można maksymalizować kliknięcia, konwersje zakupowe, czy rejestracje, a także budować zasięg.

Ale kim jest ten Growth Hacker?

Neil Patel, guru środowiska Growth Hacking mówi, że jest to skrót w ramach tradycyjnych, powolnych technik marketingowych. Termin „Growth Hacker” został po raz pierwszy użyty w 2010 roku przez Seana Ellis, który sam stwierdził, że określenie to powstało na potrzeby rekrutacji kogoś, kto miał zastąpić go na jego stanowisku. Ellis pomagał wielu przedsiębiorstwom internetowym w uzyskiwaniu znacznego wzrostu. To do niego udawali się przedstawiciele Doliny Krzemowej chcąc zwiększyć bazę użytkowników. Doradzał, tworzył systemy, procesy, kreował pomysły, które po wdrożeniu przez firmy przynosiły wyraźny wzrost.
Aktualnie większość podmiotów działających na e-rynku dzielą się na jednostki organizacyjne, których zadaniem jest stymulowanie sprzedaży:

 • dział produktowy – tworzy nowe produkty dla konkretnej grupy odbiorców
 • dział marketingowy – skupiony na promocji i docieraniu do potencjalnych klientów, których może przekazywać do działu handlowego.
 • dział IT –wdraża i stosuje pomysły działów marketingu i produkcyjnego. W klasycznej organizacji nie stanowi działu strategicznego.
 • dział handlowy – realizuje sprzedaż, poszukuje partnerów.

Powyższy podział może dotyczyć zarówno korporacji, jak i małego startupu.

Koniec tradycyjnego marketingu internetowego?

Według Growth Hacking działy te najczęściej słabo współpracują, co wpływa negatywnie na wzrost. Często okazuje się, że każdy dział chce „robić swoje” nie interesując się całym procesem. Brak całościowego podejścia do przedsięwzięcia to zwykle przyczyna wielu nieporozumień, a także porażek na rynku internetowym.
Zdaniem Neila Patela Growth Hacking nie jest alternatywą dla marketingu, nie jest od niego lepszy. Jest po prostu czymś innym niż marketing. Zdaniem Seana Ellisa „Growth Hacker to osoba, której kompas zawsze wskazuje kierunku wzrostu”.

Jest to osoba, która ściąga nowych użytkowników do usługi nie korzystając z reklamy. Dba o to, by obecni użytkownicy nie rezygnowali z usługi. Każda z jego decyzji, czy strategii, każda inicjatywa musi dążyć do uzyskania wzrostu. Siła Growth Hackera polega na dążeniu do jednego celu – na pograniczu z obsesją. Absolutna koncentracja na rozwoju doprowadziła w rezultacie do rozwinięcia różnych metod, narzędzi i najlepszych praktyk, których próżno szukać w repertuarze tradycyjnego marketingu. Dlatego też rozróżnia się marketing od growth hackingu. Przepaść między tymi dwiema gałęziami stopniowo się pogłębia.

Growth Hacking, jako nieusystematyzowana jeszcze metodologia zawiera dobre praktyki zmierzające do maksymalizowania wzrostu, dotyczy przede wszystkim poniższych obszarów:
Produkt+Marketing – konkretne metody i zarządzanie zależnościami między produktem, a promocją: lejek konwersji, SEO, testy AB, konwencje usability, stosowanie komponentów dla uzyskiwania szybkich efektów, crowdsourcing, itd.

Strategia biznesowa – ludzie związani z Growth Hacking wpływają na kierunek, w którym podąża firma, rozumieją wpływ wszelkich działań każdej jednostki firmy na kluczowe jej cele.
Kultura organizacyjna – stymulacja motywacji każdego pracownika dla osiągania celu.
Rekrutacja – wyszukiwanie osób, które pasują do kultury organizacyjnej.
Bardzo ważna jest świadomość tego, jakie czynniki w sieci wpływają na powodzenie naszego przedsięwzięcia, które z nich są istotne. Jednak umiejętność wykorzystania każdego z elementów w efektywny i optymalny sposób to już coś znacznie trudniejszego. Tę trudną sztukę opanował Neil Patel, który jako konsultant świadczył swoje usługi m. in dla Microsoft, Amazon, eBay, General Motors, czy HP. W Stanach Zjednoczonych jest wymieniany na liście 100 przedsiębiorców do 30 roku życia.

Growth Hacking – Hakerzy wzrostu

Growth hackerzy postrzegają obecnie większość e- firm jako mało efektywne. Proponują skupić działania na realizacji jednego głównego celu, którym jest wzrost.
Idealnego growth hackera cechuje:

 • Bezkompromisowość
 • Ambicja –interesuje go atak na duże rynki, co nie wyklucza metodycznej pracy krok po kroku.
 • Metodyczność i systematyczność – jeśli coś się nie udaje, próbuje innej drogi i często testuje różne warianty, wierzy w produkt, szuka sposobu, aby trafić do dużej grupy docelowej.
 • Analiza danych – potrafi zarządzać danymi, posiada umiejętność wnioskowania i planowania testów, a także potrafi zadawać odpowiednie pytania o dane z bazy, których nie ma w systemach statystycznych.
 • Produkt i Marketing – taka osoba musi widzieć odniesienie cech produktu do potrzeb odbiorców, znać potencjał samo-promocyjny produktu już w fazie pomysłu, znać wszelkie metody klasycznego marketingu, być w stanie wymyślać niestandardowe, innowacyjne metody promocji.
 • Automatyzacja – Growth Hacker to człowiek, który potrafi wynajdywać narzędzia, które maksymalnie skracają czas realizacji (oraz koszty), przy zachowaniu jakości w oczach klienta.
 • Podstawy techniczne – Growth Hackera cechuje znajomość możliwości API najbardziej popularnych platform społecznościowych, dobrze zna podstawy kodowania front-end dla szybkiego kreowania testów AB bez ich spowalniania poprzez zlecenia do programisty.

Warto przypomnieć, że gdy 7 lat temu Facebook i Twitter były jeszcze początkującymi inicjatywami, to właśnie Growth Hacking pomógł znacznie przyspieszyć rozwój obu produktów, które dziś biją rekordy popularności i pozwalają na wymianę interesujących treści. Po raz pierwszy to budowanie znacznej bazy użytkowników zostało udostępnione znacznie szerzej p też podmiotom z niedużym budżetem. Kilka firm technologicznych zdołało skorzystać na tej radykalnej zmianie, jednak tylko niektóre były w stanie utrzymać imponujące tempo wzrostu. Te, którym się to udało – do dziś korzystają z nowego podejścia, którym jest Growth Hacking.
Jeśli jesteś (jesteście Państwo) zainteresowani tym tematem, prosimy o kontakt.
Dla uczestników programu Euro Renoma są przygotowane pakiety promocyjne. Służymy informacją i poradą dotyczącą marketingu tradycyjnego, jak i innowacyjnych technik w rodzaju growth hacking.

Tagi:

 

Opinie

i komentarze

Zenobia Nowacka: 5 stycznia był tam bal dla pracowników biedronki . Piękny budynek . Wszystko oceniam na 6+ Jedzenie super . bardzo smaczne . . Obsługa 1 klasa . Wszystko na wysokim poziomie . . Miejsce warte polecenia .
Sprawdz moją strone profilową.Sam sprawdź lustra ł: Cieszę się, że odkryłem tę witrynka. Muszę podziękować zbyt te chwile za to cudowne czytanie! Zdecydowanie podobal mі sie kazdy drobny fragment i mam lekturę oznaczone, aby spojrzec dzięki nowe informacje ԝ stronie internetowej sieci Web. Moge na prostu powiedzieć, jak ulżуć, aby znaleźć kogoś, który tak naprawdę ᴡie, na temat czym mówią w sieci. Odpowiednio wiesz, jak doprowadzić рroblem do światłɑ i zrobić go ważnym. Ꭰużej liczby jednostek musi tօ przyjrzeć і zrozumieć tę historię. Τo zaskakujące, żе nie zaakceptować jesteś bardziej popularny, bowiem spośróⅾ pewnoścіą masz prezent. Bardzo dobra pisownia. Bez ԝątpliwości kocham tą stronę. Trzymać ѕię owego!
Zapraszam na moja stronę blog o wycieczkach: Artykuł genialny. Czekam na więcej
Zapraszam na moja stronę szafy Raumplus: Dobry, błyskotliwy, nowatorski - nic dodać, nic ująć. Oby więcej takich artykułów na stronach.
Zobacz geosyntetyki dachowe: Świetny artykuł. Interesujący, konkretny, życiowy. Nic dodać nic ująć.

Dodaj

Twoją opinię

Zamknij

Ten serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. do celów reklamowych i statystycznych. Mogą stosować je też współpracujące z nami firmy - m.in. reklamodawcy.

W przeglądarce internetowej, w której otwierasz nasz serwis możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystając z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.