
Tricked out timeline - http://www.trickedouttimeline.com
Dzięki temu narzędziu możesz stworzyć zdjęcie w tle na 4 różne sposoby. Jest bardzo proste w użyciu. Wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych efektów, a później zdjęcie, które chcesz umieścić na profilu. Możesz je wgrać z dysku lub z profilu prywatnego na Facebooku.
Pierwszy efekt pozwoli Ci stworzyć harmonijną kompozycję ze zdjęcia profilowego i zdjęcia w tle. Warto je zastosować kiedy chcesz wyeksponować na cover photo swój produkt.
Drugi można wykorzystać w przypadku sklepu z zabawkami. Dzięki niemu możesz stworzyć ze zdjęcia w tle puzzle z brakującym elementem, który będzie widniał w zdjęciu profilowym.
Trzecim proponowanym efektem jest Oderwana dolna krawędź. Jest to jedyna opcja, w której otrzymasz jedynie cover photo. Pozwala ona na stworzenie efektu poszarpanej kartki. Wybierz go jeśli chcesz nadać dynamiki profilowi.
Ostatni efekt tworzy mozaikę z powielonego i powiększonego zdjęcia profilowego. Moim zdaniem jest to nie użyteczny efekt w przypadku profilu firmowego. Jeśli masz pomysł na zastosowanie go na swoim profilu firmowym, udostępnij swój pomysł w komentarzach.
Cover creator - http://lab.37parallele.com/fb
Kolejne narzędzie do tworzenia zdjęcia w tle jest wyspecjalizowane w jednym typie cover photo. Jest to wspomniane w wyżej omówionym narzędziu połączenie zdjęcia profilowego ze zdjęciem w tle. Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać jest wybór tego czy zdjęcie będzie opublikowane na Twoim profilu prywatnym czy fan page’u. Wynika to z rozmiarów wspomnianych zdjęć w tle. Po dokonaniu wyboru miejsca prezentacji zdjęcia, załącz plik graficzny i kliknij send. Jeśli załadowane zdjęcie jest większe od preferowanego rozmiaru, możesz dostosować jego położenie i rozmiar na kolejnej stronie. Kiedy uznasz, że wszystko jest w porządku klikasz Validate, zapisujesz zdjęcia i wgrywasz na profil.

Timeline cover banner - http://timelinecoverbanner.com
To narzędzie jest najbardziej zaawansowane z powyższych. Możesz tutaj wybrać jedną z dostępnych opcji lub stworzyć swój cover całkiem od początku. W drugim przypadku wybierasz Start with blank background. Następnie wgrywasz zdjęcie w tle (Upload Background) i z dostępnych opcji edytujesz cover photo. Możesz dodać dodatkowe zdjęcie, dostosować barwę, nasycenie, jasność i kontrast. Są możliwe również do zastosowania podstawowe narzędzia obróbki graficznej. Masz do dyspozycji: pędzel, tekst, word art, kwadrat, koło, linie i wypełnienie. Poniżej cover photo, które udało mi się za jego pomocą przygotować.
Moim zdaniem wszystko zależy od tego ile czasu możesz poświęcić obróbce, oraz branży w jakiej działasz. Jeśli zajmujesz się produkcją czy prowadzisz fan page urzędu, wystarczy, że użyjesz Cover creator. Jeśli potrzebujesz bardziej efektownego zdjęcia w tle użyj Tricked out timeline. Kiedy w Twojej branży naprawdę ważny jest wizerunek i chcesz osiągnąć najbardziej zindywidualizowany efekt skorzystaj z edytora Timeline cover banner.