Euro Renoma - to Twój prestiż i wyróżnienie. Europejski Rejestr Renomowanych przedsiębiorstw, firm, instytucji, urzędów, banków, placówek oświatowych, służby zdrowia, instytucji publicznych i organizacji.
certyfikat eurorenoma

Ostatnio

dołączyli

F H U AMJM - Andrzej Żelazko - Klimatyzacja Mobilna - Żelazko Auto-Serwis działający w branży Transport, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14723

przeczytaj więcej

Jarosławska Fundacja POMOCNA DŁOŃ działający w branży Organizacje (polityczne, związki zawodowe, inne), dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14697

przeczytaj więcej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych działający w branży Administracja państwowa i wymiar sprawiedliwości, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14710

przeczytaj więcej

Napisz

do nas


W celu weryfikacji nadawcy prosimy o przepisanie poniższego kodu w puste miejsce i zaakceptowanie go przyciskiem Wyślij.

 

Close

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu KRZESZOWICE

Certyfikat:

ANC 14282

ważny do: 30 Maj 2018 r.

branża: Ochrona zdrowia i opieka społeczna

województwo: małopolskie

data wpisu do rejestru: 9 października 2013

miejscowość: Krzeszowice

kod: 32-065

ulica: Daszyńskiego 1

telefon: 122820022/12 258 10 86

www: rehabilitacja-krzeszowice.pl

NIP: 9441802012

REGON: 357001394

e-mail: info@rehabilitacja-krzeszowice.pl


Pokaż certyfikat


Opis działalności firmy:

 

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu 


 

 

 
Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” SP ZOZ oferuje zabiegi z zakresu rehabilitacji narządu ruchu w skład których wchodzi pełna gama zabiegów hydroterapii, fizykoterapii oraz kinezyterapii z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod fizjoterapeutycznych.

Hydroterapia


Inaczej wodoterapia - metoda leczenia bodźcowego polegająca na zewnętrznym stosowaniu wody, m.in. w postaci kąpieli, natrysków i masaży wodnych. Podstawę leczniczego działania stanowi odpowiednia temperatura lub ciśnienie wody użytej do danej terapii.
 

Fizykoterapia

Jest formą leczenia wykorzystującą bodźce fizykalne, takie jak: prąd elektryczny, ciepło i zimno, światło, ultradźwięki, pola magnetyczne, wodę w postaci natrysków, kąpieli i innych  zdobyczy z zakresu medycyny fizykalnej.
 

Kinezyterapia


Czyli gimnastyka lecznicza. Ruch jest tutaj środkiem leczniczym, który wpływa na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji.
 


WODY LECZNICZE


Lecznicze właściwości krzeszowickich wód siarczkowych potwierdzone są zarówno w przekazach historycznych (od blisko 250 lat woda mineralna z ujęcia „Zdrój Główny” wykorzystywana jest do kąpieli leczniczych), jak we współczesnych badaniach. Bogactwo i stężenie siar¬czanów przesądza, że pod tym względem Krzeszowicom dorównuje zaledwie kilka źródeł europejskich.

Dzięki regularnie prowadzonym analizom fizykochemicznym woda mineralna z ujęcia "Zdrój Główny" została scharakteryzowana jako siarczanowo-wapniowo-magnezowo i prawnie uznana za leczniczą.TERAPIA ZAJĘCIOWA


Ośrodek posiada nowocześnie wyposażoną pracownię, w której pod opieką terapeutów prowadzone są indywidualne i grupowe warsztaty w ramach terapii zajęciowej.
 


SALA FITNESS

Rozwój współczesnej cywilizacji powoduje, że coraz mniej czynników wymusza na nas aktywność fizyczną. Z dnia na dzień stajemy się coraz słabsi i mniej sprawni. Aby zapobiec tej fizycznej degradacji należy samemu zatroszczyć się o swoją kondycję.

 

 

REHABILITACJA INDYWIDUALNA W DOMU

 

 

Rehabilitacja w domu jest często krokiem milowym w dochodzeniu do dawnej sprawności.

1. Sprzęt rehabilitacyjny
Ćwiczenia rehabilitacyjne wzmacniają mięśnie i stawy po urazach. Za pomocą dobrego sprzętu możemy sprawnie sami rehabilitować np. dłonie, nadgarstki, stawy skokowe i kolanowe, kończyny, stopy czy nawet kręgosłup. Ćwiczenia takie mogą być wykonywane przy minimalnych nakładach finansowych.

Szczególnie polecanym sprzętem są: piłki rehabilitacyjne, poduszki ortopedyczne, przyrządy do ćwiczeń, masażery, rotory, stepery, maty, taśmy oraz tubingi rehabilitacyjne.


2. Prawidłowa waga i racjonalna dieta

Prawidłowe i racjonalne żywienie się na ogromny wpływ na powrót do zdrowia. Diety odchudzające są osobnym tematem, jednak istnieją pewne wspólne zasady związane z dobrym (dla naszego organizmu i samopoczucia) odżywianiem się. 
A oto jego główne zasady:

 • Spożywanie zróżnicowanych produktów (nabiał, mięso, tłuszcze roślinne, warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste).
 • Spożywanie produktów zbożowych jako głównego źródła energii.
 • Umiar w jedzeniu mięsa oraz jego zamienników (ryb, nasion roślin strączkowych).
 • Picie minimum litra wody dziennie oraz 2 szklanej mleka.
 • Regularne jedzenie owoców i warzyw.
 • Ograniczenie spożywania tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych oraz produktów zawierających cholesterol.
 • Racjonalne jedzenie cukrów i słodyczy.
 • Ograniczenie spożycia soli.
 • Unikanie nadwagi i otyłości.
 • Unikanie alkoholu.3. Nadwaga jako czynnik chorobowy

Należy dbać o prawidłową wagę ciała i mieć na uwadze, że zbyt wysoko waga wpływa na powstawanie zwyrodnień oraz zwiększa obciążenie powierzchni stawowych (co powoduje ich szybsze zużycie). Ponadto nadwaga jest czynnikiem ryzyka cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz zwyrodnień stawów biodrowych i kolanowych. 


Warto kontrolować swoją wagę, a kalkulator BMI (przedstawia on orientacyjną zawartość tłuszczu w ciele) może być bardzo pomocnym narzędziem. Pod tym linkiem mogą Państwo szybko i bezproblemowo policzyć swój współczynnik BMI: http://www.bmi-kalkulator.pl/ 

4. Ruch i jego rola w życiu człowieka

,,Ruch może zastąpić niemal każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.” (dr Wojciech Oczko)

Właściwy ruch zapobiega bólom narządów ruchu, poprawia kondycję i łagodzi napięcie fizyczne i psychiczne. Rodzaj ruchu powinien być odpowiednio dobrany do wieku, rodzaju wykonywanej pracy, warunków życia i oczywiście stanu zdrowia.

Do wyboru mamy bardzo szeroką gamę aktywności, które nie przeciążają naszego organizmu i są dobre dla osób w każdym wieku, a poprawiają kondycję, samopoczucie i przyspieszają powrót do zdrowia. Oto kilka naszych propozycji:

 • Nordic walking – maszerowanie ze specjalnymi kijami coraz bardziej zadomawia się w naszym kraju. W porównaniu do zwyczajnego marszu, Nordic Walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające ten sport  w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie  (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu  czy joggingu.
 • Tai Chi - system opracowanych w XI wieku w Chinach harmonijnych i wolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego. To doskonały sposób na poprawę zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. 
  Regularne ćwiczenie może przynieść szeroki zakres korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia. Płynne ruchy Taoistycznego Tai Chi służą także jako medytacja w ruchu, co redukuje stres i daje podstawy do doskonalenia ciała i umysłu. 
 • Joga - jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej i zbiór dyscyplin duchowych. Uznaje prawo karmy i koła wcieleń, z których wyzwolenia dokonuje się przez odpowiedni trening ciała, przestrzeganie zasad etycznych, skupienie, medytację  i ascezę. Joga zajmuje się związkami między ciałem, umysłem, świadomością i duchem. W świecie zachodnim przyjmowana potocznie za zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych, uprawianych głównie dla zdrowia.
 • Pilates - system ćwiczeń fizycznych stworzony  przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Regularne ćwiczenia prowadzą do wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.
 • Basen – woda ma mocno leczniczy wpływ na zdrowie i urodę, a człowiek docenił te walory już dawno temu. Pływanie działa pozytywnie na każdy układ naszego ciała:  dotlenia i uodparnia organizm, zwiększa jego wytrzymałość, usprawnia krążenie, pracę serca i płuc, zapobiega
  i koryguje wady postawy, przyspiesza kurację odchudzającą, ujędrnia i wygładza naskórek, harmonijnie rozwija całe ciało, ponieważ aktywizuje więcej grup mięśniowych niż jakakolwiek inna dyscyplina sportowa. Ponadto: hartuje i uodpornia organizm na przeziębienia, opóźnia procesy starzenia i ma dobry wpływ na ogólny rozwój psychofizyczny i sprawność dzieci oraz kształtuje podstawowe cechy motoryczne.
 • Gimnastyka ogólna – jej podstawowym zadaniem jest dostarczenie ćwiczącym w zależności od wieku, płci i przygotowania fizycznego szeregu bodźców do wszechstronnego rozwoju fizycznego, kształtowanie u ćwiczących szeregu nawyków ruchowych o podstawowym znaczeniu dla życia, pracy i zdrowia, harmonijne rozwijanie organizmu, wdrażanie praktycznego stosowania nabytych nawyków ruchowych w różnych warunkach sytuacjach życiowych.
5. Higiena kręgosłupa i unikanie przeciążeń 
 • Zasady przygotowania stanowiska pracy przy komputerze : dostosowanie krzesła oraz biurka
 • Pisanie wzrokowe
 • Pisanie bezwzrokowe
 • Stanowisko teleinformatyczne
 • Przepisywanie tekstów z materiałów papierowych do komputera
 • Zasady korzystania z komputerów typu notebook
 • Zasady prawidłowego podnoszenia i dźwigania przedmiotów, wstawania: z krzesła z łóżka, kichania.
 • Zasady prawidłowego wykonywania czynności życia codziennego w szczególności  prac domowych
 • Zasady doboru prawidłowego materaca do spania

 

 

 

SPRZĘT REHABILITACYJNY


 

Każdej ubezpieczonej osobie niepełnosprawnej przysługuje bezpłatne lub z dopłatą zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze.

Co to są środki pomocnicze?

Są to między innymi: aparaty ortopedyczne, gorsety, protezy kończyn, obuwie ortopedyczne, kule, laski, wózki, materace przeciwodleżynowe, pasy przepuklinowe, aparaty słuchowe, sprzęt stomijny, cewniki, inhalatory, okulary, pieluchy i inne.

Jak starać się o dofinansowanie czy refundację do zakupu sprzętu specjalistycznego i środków pomocniczych?

Zasady kupowania środków pomocniczych reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17. grudnia 2004 r.
Rozporządzenie dokładnie określa, jak często można taki sprzęt otrzymać i do jakiej kwoty Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje ich zakup.

W przypadku niektórych środków wymagany jest udział własny uprawnionego w pokryciu kosztów zakupu.

Kiedy NFZ refunduje zakupiony sprzęt?
Aby Wojewódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zrefundował zakup sprzętu lub środka pomocniczego, należy:

 • uzyskać zlecenie zaopatrzenia od uprawnionego do tego lekarza (lekarz nie musi podlegać Wojewódzkiemu Oddziałowi NFZ, w którym realizowane będzie zlecenie),
 • potwierdzić zlecenie do realizacji w oddziale NFZ (w przypadku zaopatrzenia comiesięcznego wymagane jest potwierdzenie zlecenia tylko raz)
 • zrealizować zlecenie u świadczeniodawcy (producenta lub sklepu), który ma podpisaną umowę z Wojewódzkim Oddziałem NFZ

Jeżeli cena sprzętu przekracza limit, do jakiego NFZ refunduje zakup, kupujący musi pokryć różnicę z własnych środków.
Informacji o wykazach przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych i leczniczych środkach technicznych oraz limitach cen należy szukać w Wojewódzkich Oddziałach NFZ, bądź na ich stronach internetowych (w związku ze zmianą adresów stron polecamy sprawdzić aktualne adresy na www.nfz.gov.pl).

Udział własny i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Jeżeli ktoś nie posiada własnych pieniędzy na pokrycie wkładu własnego lub potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego, który nie jest refundowany przez NFZ, może zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które w określonych sytuacjach udziela dofinansowania na takie zaopatrzenie.

 Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 (PODLINKOWANA)określa, kto z takiej pomocy może skorzystać. Najważniejszym wyznacznikiem do uzyskania przez osobę niepełnosprawną dofinansowania jest jej dochód: średni miesięczny dochód obliczony za rok podatkowy poprzedzający rok, w którym składany jest wniosek, nie może przekraczać kwoty:

 • 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia na członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym,
 • 65 proc. przeciętnego wynagrodzenia - w przypadku osoby samotnej.

Zdarza się, że PCPR-y przyznają dofinansowanie na podstawie średniego miesięcznego dochodu obliczonego z okresu ostatnich trzech miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

PFRON i PCPR
Zgodnie z wyżej wymienionym rozporządzeniem z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON (Dz.U.02.96.861) wysokość dofinansowania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, o jakie osoba niepełnosprawna może się starać w PCPR, wynosi:

 • do 100 proc. kosztów udziału własnego osoby niepełnosprawnej w limicie ceny, jeżeli taki udział jest wymagany,
 • do 150 proc. kwoty limitu na dany sprzęt, jaki został wyznaczony przez NFZ, jeżeli cena zakupu jest wyższa niż ustalony limit.

 

Zatem, jeżeli np. limit na protezę wynosi 600 zł, a cena protezy przekracza taką kwotę, to z PCPR-u można uzyskać maksymalnie 900 zł. (czyli 150 proc. kwoty limitu) i w sumie osoba niepełnosprawna może dysponować kwotą 1500 zł.
Jeżeli natomiast cena sprzętu nie przekracza limitu wyznaczonego przepisami, ale wymagany jest udział własny w zakupie, to PCPR może sfinansować nawet 100 proc. tego udziału.

Wymagane dokumenty do refundacji kosztów:
Aby starać się o dofinansowanie zakupu sprzętu ortopedycznego lub środków pomocniczych, należy złożyć w PCPR następujące dokumenty:

• odpowiedni wniosek o dofinansowanie, 
• kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności, 
• udokumentowane dochody (zaświadczenie z zakładu pracy lub też odcinek renty), 
• kserokopię zlecenia lekarskiego, 
• fakturę proforma zakupu lub inny dokument potwierdzający zakup, 
• nr NIP.

WAŻNE!!
Nie można się starać o refundację zakupu sprzętu ortopedycznego lub środków pomocniczych po fakcie zakupu, jeśli wcześniej nie staraliśmy się o takie dofinansowanie z PCPR-u. Należy zatem wcześniej złożyć odpowiedni wniosek i starać się o takie dofinansowanie z dużym wyprzedzeniem w czasie, ponieważ cała procedura może potrwać nawet kilka miesięcy.


NFZ nie zrefunduje zakupu sprzętu u świadczeniodawcy, który nie ma podpisanej z nim umowy. NFZ nie zwróci także kosztów zakupu zleconego sprzętu, nabytego pełnopłatnie, z pominięciem refundacji ze strony Funduszu.

 

 

 

Rejestracja Ośrodka Informacja

poniedziałek - piątek w godz. 6:45 - 18:05
tel. (+48) 012 258 10 86
012 282 00 22 wewn. 3 - Rejestracja
012 282 00 22 wewn. 4 - Planowanie zabiegów
012 282 00 22 wewn.5 - Sprawy dotyczące leczenia szpitalnego


Sekretariat Ośrodka


poniedziałek - piątek w godz. 7:30 - 15:05

tel. (+48) 012 282 00 22 wew. 200


Dyżurki pielęgniarskie


poniedziałek - niedziela - przez całą dobę

tel. (+48) 012 282 00 22 wew. 212 (Oddział II - tzw. stary budynek)

tel. (+48) 012 282 00 22 wew. 231 (zabytkowy pawilon "Zofia")

tel. (+48) 012 282 00 22 wew. 241 (Nowy Oddział)
  

DOJAZD DO OŚRODKA


Samochód
Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu "Krzeszowice" znajduje się przy drodze krajowej nr 79 Kraków - Katowice (szacunkowa odległość od Krakowa - 25 km, od Katowic - 50 km)

Uprzejmie informujemy, że ze względu na lokalizację w centrum miasta Ośrodek dysponuje niewielkim parkingiem i ograniczoną liczbą miejsc postojowych

PKP
Stacja PKP na linii Kraków - Krzeszowice - Katowice (ok. 0,7 km). Aktualny rozkład jazdy na stronie www.pkp.pl

Przewoźnicy prywatni
Możliwość dojazdu busami m.in. z Krakowa, Chrzanowa, Trzebini.Rejestracja Ośrodka Informacja

 

Godziny pracy:

 

Poniedziałek    6:45 – 18:00
Wtorek    6:45 – 17:30
Środa    6:45 – 19:00
Czwartek    6:45 – 17:30
Piątek    6:45 – 14:20

 

tel. bezpośredni (+48) 12 258 10 86

(+48)12 258 10 85
wewn. 3 - Rejestracja 
wewn. 4 - Planowanie zabiegów 
wewn. 5 - Sprawy dotyczące leczenia szpitalnego

Sekretariat Ośrodka

poniedziałek - piątek w godz. 7:30 - 15:00 
tel. (+48) 12 282 00 22 w. 200

tel. (+48) 12 282 01 86 w. 200

Dyżurki pielęgniarskie

poniedziałek - niedziela - przez całą dobę 
tel. (+48) 12 282 00 22 
wew. 212 (Oddział Rehabilitacji Neurologicznej) 
wew. 231 (Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - Zofia) 
wew. 241 (Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - Nowy Budynek)

 

DOJAZD DO OŚRODKA


Samochód
Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu "Krzeszowice" znajduje się przy drodze krajowej nr 79 Kraków - Katowice (szacunkowa odległość od Krakowa - 25 km, od Katowic - 50 km)

Uprzejmie informujemy, że ze względu na lokalizację w centrum miasta Ośrodek dysponuje niewielkim parkingiem i ograniczoną liczbą miejsc postojowych

PKP
Stacja PKP na linii Kraków - Krzeszowice - Katowice (ok. 0,7 km). Aktualny rozkład jazdy na stronie www.pkp.pl

Przewoźnicy prywatni
Możliwość dojazdu busami m.in. z Krakowa, Chrzanowa, Trzebini.

 

Adres do korespondencji:

 

Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu "Krzeszowice" SP ZOZ
ul. Daszyńskiego 1
32-065 Krzeszowice

tel. (+48) 12 282 00 22
fax. (+48) 12 282 05 21
e-mail: info@rehabilitacja-krzeszowice.pl


NIP 944-18-02-012
REGON 357001394

     KRS 0000006258 - zarejestrowany przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego (Rejestr Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji i Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej / Podmiot nie wpisany do rejestru przedsiębiorców).

    Wpis do Księgi Rejestrowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego pod nr 000000005643.

    KONTO: Bank Ochrony Środowiska S.A. Oddział w Krakowie 68 1540 1115 2111 0868 9964 0001 .

Kod banera:

Inne z branży

[ zamknij ]

Opinie

i komentarze

Sprawdz moją strone profilową.Sam sprawdź lustra ł: Cieszę się, że odkryłem tę witrynka. Muszę podziękować zbyt te chwile za to cudowne czytanie! Zdecydowanie podobal mі sie kazdy drobny fragment i mam lekturę oznaczone, aby spojrzec dzięki nowe informacje ԝ stronie internetowej sieci Web. Moge na prostu powiedzieć, jak ulżуć, aby znaleźć kogoś, który tak naprawdę ᴡie, na temat czym mówią w sieci. Odpowiednio wiesz, jak doprowadzić рroblem do światłɑ i zrobić go ważnym. Ꭰużej liczby jednostek musi tօ przyjrzeć і zrozumieć tę historię. Τo zaskakujące, żе nie zaakceptować jesteś bardziej popularny, bowiem spośróⅾ pewnoścіą masz prezent. Bardzo dobra pisownia. Bez ԝątpliwości kocham tą stronę. Trzymać ѕię owego!
Zapraszam na moja stronę blog o wycieczkach: Artykuł genialny. Czekam na więcej
Zapraszam na moja stronę szafy Raumplus: Dobry, błyskotliwy, nowatorski - nic dodać, nic ująć. Oby więcej takich artykułów na stronach.
Zobacz geosyntetyki dachowe: Świetny artykuł. Interesujący, konkretny, życiowy. Nic dodać nic ująć.
A to moja strona doktorat: Zagadnienie nie zostało przedstawione w pełni, wiele elementów zostało pominiętych ale i tak uważam, że jest nieźle. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych:)

Dodaj

Twoją opinię

Zamknij

Ten serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. do celów reklamowych i statystycznych. Mogą stosować je też współpracujące z nami firmy - m.in. reklamodawcy.

W przeglądarce internetowej, w której otwierasz nasz serwis możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystając z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.