Euro Renoma - to Twój prestiż i wyróżnienie. Europejski Rejestr Renomowanych przedsiębiorstw, firm, instytucji, urzędów, banków, placówek oświatowych, służby zdrowia, instytucji publicznych i organizacji.
certyfikat eurorenoma

Ostatnio

dołączyli

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu - Zdroju Dyr. Henryka Drużyńska - Skarbek działający w branży Ochrona zdrowia i opieka społeczna, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14512

przeczytaj więcej

Firma Remontowo-Budowlana GIPS-BUD Grzegorz Pępek działający w branży Budownictwo, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14511

przeczytaj więcej

PCO S.A. działający w branży Przemysł, dołączył do programu Euro Renoma i otrzymał certyfikat o nr.: ANC 14510

przeczytaj więcej

Napisz

do nas


W celu weryfikacji nadawcy prosimy o przepisanie poniższego kodu w puste miejsce i zaakceptowanie go przyciskiem Wyślij.

 

Close

Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu

Certyfikat:

ANC 13963

ważny do: 26 Czerwiec 2014 r.

branża: Kultura i sztuka

województwo: dolnośląskie

data wpisu do rejestru: 26 czerwca 2013

miejscowość: Wąsosz

kod: 56-210

ulica: Zacisze 10D

telefon: 655437936

www: www.zpk.wasosz.gmina.pl

NIP: 6932020547

REGON: 932624704

e-mail: zpkwasosz@wp.pl


Pokaż certyfikat


Opis działalności firmy:

 

 

 

Głównym motorem większości imprez związanych z działalnością kulturalną i twórczością ludową na terenie gminy Wąsosz jest Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu. To tutaj odbywa się większość imprez kulturalnych, z których dobrodziejstw korzystają mieszkańcy całej gminy. Przy ZPK działa Biblioteka Publiczna w Wąsoszu wraz z Filią Biblioteczną w Kamieniu Górowskim. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia sekcji plastycznej, muzycznej, szachowej.


Podczas imprez cyklicznych organizowanych przez tę placówkę można również posłuchać występów zespołu śpiewaczego „Wąsoszanki”, a później pobawić się przy muzyce zespołów m. in.„TIMER”, „LOTUS”, „X-PRESS”, „DYNAMIC”, „ROBI”, które współpracują z ZPK w Wąsoszu. Do kalendarza imprez kulturalnych weszły na stałe „Dni Wąsosza” odbywające się na początku okresu wakacyjnego i od lat cieszące się olbrzymią popularnością. To właśnie wtedy w wąsoskim amfiteatrze można zobaczyć „na żywo” występy znanych artystów estradowych.


Corocznie odbywa się też „Powiatowa Rowerowa Majówka”, w której udział biorą nie tylko Wąsoszanie, ale również rowerzyści z innych gmin, dla których przygotowanych jest zawsze szereg atrakcji. Inne imprezy cykliczne to Powiatowy Przegląd Piosenki Wojskowej i Żołnierskiej, Powiatowy Przegląd Jasełek,, Przegląd Pieśni Piosenki Religijnej „CECYLIADA” oraz finał WOŚP Jurka Owsiaka. Organizowane są również turnieje szachowe z cyklu „Cztery Pory Szachów” oraz z okazji ważniejszych uroczystości i rocznic, które obchodzi nasze miasto.


W budynku Zespołu Placówek Kultury można również oglądać wystawy fotograficzne, malarskie, historyczne oraz dorobek lokalnych twórców ludowych. To właśnie ich prace prezentowane podczas gminnych imprez kulturalnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Znani ze swojego talentu malarskiego i rzeźbiarskiego artyści to m.in. Halina i Anna Łobacz, Tadeusz Maczan, Marcin Gransort, Katarzyna Knihnicka oraz Beata Mazur. Kowalstwo artystyczne to domena Michała Kreli oraz Edwarda Oleksiuka, którzy z kawałka metalu potrafią wyczarować" prawdziwe dzieła sztuki kowalskiej. Wyrobem pięknych świec i ozdób z wosku pszczelego zajmuje się Pani Wiktoria Kowalczuk w Goli Wąsoskiej.


Dzięki prężnie działającym Kołom Gospodyń Wiejskich można się świetnie pobawić podczas zabaw i imprez kulturalnych organizowanych w większych wsiach naszej gminy. Podczas organizacji pomagają również strażacy z lokalnych OSP. Świetną okazją do obejrzenia dorobku kulturalnego oraz twórczości naszych artystów ludowych są doroczne „Dożynki Gminne” i lokalne „Dożynki Parafialne”.


Od listopada 2010r. ZPK w Wąsoszu otrzymał nową siedzibę przy ul. Zacisze. Uroczystość otwarcia odbyła się 13 listopada w obecności zaproszonych gości: przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, lokalnych przedsiębiorców, mieszkańców oraz delegacji gmin powiatu górowskiego.


W nowej siedzibie ZPK znajdują się : 
-pracownie plastyczna i muzyczna, 
-sala audiowizualna / małe kino - 40 osób/, 
-sala bankietowa - klimatyzowana, standardowo 140 miejsc z zapleczem barowym, 
-kuchnia wyposażona w nowoczesny sprzęt ze stali nierdzewnej ze zmywalnią i zapleczem magazynowym. 

Ponadto w nowym budynku znajduje się sala prób, w której swoje miejsce znalazł m.in. zespół „Wąsoszanki”.

 

 

HISTORIA

 

Ośrodek Kultury w Wąsoszu powstał w pierwszych latach powojennych i usytuowany był w pomieszczeniach Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Świerczewskiego. W 1986 r. Urząd Miasta i Gminy przeprowadził się do swojej obecnej siedziby, a budynek został odremontowany i przekazany wyłącznie na użytkowanie MGOK.


Na początku 2001 roku samorząd wąsoski dokonał reorganizacji placówki włączając w jej strukturę Bibliotekę Publiczną w Wąsoszu i w ten sposób powstał Zespół Placówek Kultury, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego.


W kwietniu 2009 roku Biblioteka Publiczna została przeniesiona na ulicę Krzywą 11 (dawny Ośrodek Zdrowia). Oddany właśnie do użytkowania po kapitalnym remoncie budynek zapewnił instytucji zdecydowanie lepsze warunki lokalowe w porównaniu do poprzedniego położenia.


W listopadzie 2010r. Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu został ostatecznie przeniesiony z siedziby przy ulicy Świerczewskiego do nowo wykończonego budynku przy ul. Zacisze. Uroczystość otwarcia odbyła się 13 listopada. Obecnie w nowej siedzibie ZPK znajdują się : pracownie (plastyczna i muzyczna), sale (audiowizualna i bankietowa wraz z nowocześnie wyposażoną kuchnią). W nowym domu kultury nie zabrakło również miejsca na salę prób, która służy m.in. zespołowi „Wąsoszanki” do przygotowywania swoich występów.

 

 

Sala bankietowa

 

Dysponujemy klimatyzowaną salą bankietową z nowoczesnym zapleczem kuchenno – gastronomicznym, miesczącą standardowo 130 gości.

 

 

Proponujemy kompleksową organizację imprez okolicznościowych, rodzinnych, czy też zakładowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sala audiowizualna

 

Posiadamy salę audiowizualną odpowiednią do organizacji spotkań o liczbie uczestników do 50 osób. 

Umożliwia ona organizację prezentacji artystycznych, multimedialnych, czy też szkoleniowych.Zajęcia i sekcje

 


Działająca przy Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu - w ramach świetlicy środowiskowej - 
sekcja plastyczna jest prowadzona przez Adama Stróżyńskiego. 

 


 

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, które chciałyby rozwijać i doskonalić swoje umiejętności plastyczne na spotkania we wtorki oraz czwartki w godzinach 16.00-18.00.Nauka gry na instrumentach : 
- gitara 
- keyboard 
dla różnych grup wiekowych, dla początkujących i zaawansowanych.

Zajęcia muzyczne - instrumenty klawiszowe
wtorki 16.00 - 19.00

Zajęcia muzyczne - gitara 
środy 15.00 - 19.00

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy.


Od września 2011r. wprowadzamy nowe kierunki :
- akordeon
- pianino.


Zapisy i informacje : 
ZPK Wąsosz 
ul. Zacisze 10 D 
tel. 65 543 79 36 
zpkwasosz@wp.pl 

Zespół „Wąsoszanki”, działający przy Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu, powstał w lipcu 1970 roku.

 

Zespół tworzą mieszkańcy Wąsosza i okolicznych miejscowości, dla których śpiew i obcowanie z ludową twórczością sprawia wielką radość, jest nie tylko przygodą ale czymś więcej. To chęć uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.

 

W chwili obecnej zespół tworzy 16 osób, które regularnie spotykają się na próbach, pod kierownictwem Pani Kornelii Kuczyńskiej, w każdą środę w godz. 11.00 – 13.00 w ZPK w Wąsoszu.

 

Poprzez udział w licznych przeglądach i festiwalach zespół promuje naszą gminę na terenie Dolnego Śląska i Wielkopolski. Zespół „Wąsoszanki” to niewątpliwie artystyczna wizytówka Wąsosza.


W sobotę 27 listopada 2010r. w Domu Kultury w Wąsoszu odbyła się uroczystość z okazji 40 – lecia istnienia zespołu . Na uroczystość przybyli : Burmistrz Wąsosza Zbigniew Stuczyk, sympatycy „Wąsoszanek” oraz zaprzyjaźnione zespoły :

 

  •  „Niezapominajki” z Góry,
  •  „Pod Klonem” z Miejskiej Górki
  •  Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej
  •  „Harfa” z Wińska
  •  „Wrzos” z Rawicza
  •  „Śpiewajmy Razem” z Luboszyc
  •  „Harfa” z Kobylina
  •  Klub Seniora z Góry.

 

Członkowie zespołu „Wąsoszanki” z rąk Burmistrza otrzymali okolicznościowe statuetki upamiętniające to wspaniałe wydarzenie. Do życzeń przyłączyły się także przybyłe na tę uroczystość zespoły. Szanowni Jubilaci otrzymali liczne gratulacje, kwiaty i upominki.


 

Sekcja Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych działająca przy Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu zrzesza 46 hodowców.

Zarząd sekcji stanowią : Prezes – Czesław Jędrysiak Sekretarz – Zbigniew Dolata Skarbnik – Jarosław Gereło. W sekcji zrzeszeni są nie tylko hodowcy z gminy Wąsosz ale także z gmin Jemielno, Rawicz, Żmigród.

W zestawieniu Oddziału PZHGP Leszno sekcja wąsoska prezentuje się na dobrym poziomie. Gołębie pocztowe naszych hodowców są prezentowane na wystawach PZHGP, gdzie zdobywają zaszczytne wyróżnienia i nagrody.

Sekcja ma swoją siedzibę w Wąsoszu na ul. Kolejowej / przy stacji PKP /.

Strona internetowa sekcji: http://www.pzhgpwasosz.republika.plKONTAKT


Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu

ul
. Zacisze 10D
56-210 Wąsosz
tel./faks 65 543 79 36

e-mail: zpkwasosz@wp.pl

 

 Biblioteka Publiczna w Wąsoszu 

ul. Krzywa 11
56 - 210 Wąsosz 
tel. 065 5437992 
e-mail: b_p_wasosz1@wp.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu: bip.zpk.wasosz.gmina.pl


Kod banera:
[ zamknij ]

Opinie

i komentarze

Michael Kors bags: Every weekend i used to visit this web page Branding
MOK Terespol: Dziękujemy za certyfikat. Za program wsparcie iza wspaniale narzędzie promocji, reklamy i PR.
Kotowski: Najwspanialszy program ! Wyszliśmy z kryzysu i wszystko jest OK! dziękujemy!
przedsiębiorca: Popieram ideę etycznego biznesu. Życzę Państwa inicjatywie determinacji, aby tę ideę wcielać w życie.
mieszkaniec powiatu: Powiat Lubaczowski to najlepsze miejsce do życia. Nie zamieniłbym go na żadne inne. Dobrze, że nasza ziemia została doceniona, ale nawet bez tej Euro Renomy byłaby najwspanialsza!

Dodaj

Twoją opinię

Zamknij

Ten serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. do celów reklamowych i statystycznych. Mogą stosować je też współpracujące z nami firmy - m.in. reklamodawcy.

W przeglądarce internetowej, w której otwierasz nasz serwis możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystając z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.